Čínska spoločnosť a najväčší výrobca dronov na svete DJI predstavila cez víkend významnú zmenu v procese aktivácie svojich dronov, ktorej cieľom je výrazne zlepšiť bezpečnosť pri lietaní. Po novom DJI výrazne obmedzí funkcie dronov až do momentu, pokiaľ ich majiteľ nezaregistruje cez aplikáciu.

Zmeny sa dotknú nových aj súčasných majiteľov dronov, ktorí už svoje zariadenie aktivovali a registrovali. Nová aktivácia sa bude od používateľov vyžadovať po vydaní aktualizácie aplikácie DJI GO a DJI GO 4, ktorá by mala byť dostupná najbližšie dni. Pri znovu aktivácii dronu je potrebné mať k dispozícii na konkrétnom zariadení pripojenom k dronu (tablet alebo smartfón) mobilné pripojenie alebo Wi-Fi, keďže sa vyžaduje overenie účtu so serverom a zároveň prebehne aktualizácia firmvéru.

Bez registrácie bude letová schopnosť dronu obmedzená na výšku 30 metrov a vzdialenosť 50 metrov a zároveň bude znefunkčnené živé video z dronu. Cieľom týchto zmien je zlepšiť bezpečnosť pri letoch a zabezpečiť, že pri používaní dronu bude mať pilot správne nastavenia v závislosti od lokality, v ktorej sa práve nachádza.

Zmeny sa aplikujú na všetky drony DJI (okrem modulov A3 a N3) a aplikácie DJI Go a DJI GO 4.