V stredu, 30. 10. 2019, predstavila spoločnosť DJI svoj najnovší prírastok do rodiny dronov – Mavic Mini. Ide o najľahší a najmenší skladateľný dron od tohto výrobcu, ktorého cieľom je stať sa vašou každodennou lietajúcou kamerou.

Mavic Mini stavia na technologických inováciách v renomovanej sérii skladacích dronov Mavic od DJI, od pôvodnej verzie Mavic Pro cez Mavic Air a Mavic 2 a prináša profesionálnu kvalitu do najľahšieho možného tela. To zaradzuje Mavic Mini do najbezpečnejšej kategórie dronov, čo v praxi znamená, že v mnohých krajinách po svete sa v tejto kategórii dronov nevyžaduju žiadne povolenia na lietanie. Piloti dronov ale musia vždy rešpektovať príslušné pravidlá v danej krajine.

Čo sa týka Slovenska, s týmto modelom môžete bez obáv lietať aj u nás, stačí len dodržiavať pravidlá Dopravného úradu, ktoré nájdete aj na našej stránke.

Špičková kamera v Mavic Mini zachytáva pôsobivé zábery vo vysokom rozlíšení a jeho nová kreatívna funkcia novej aplikácie DJI Fly plynule premieňa fotografie a videá na profesionálne vyzerajúce filmy. Jeho vylepšený a stabilný letový výkon poskytuje viac príležitostí na skúmanie vďaka skutočne vynikajúcej výdrži batérie do 30 minút na jedno nabitie, čo je v tejto hmotnostnej kategórii úctyhodné. Požívatelia môžu ukázať svoju kreativitu pomocou vzrušujúceho príslušenstva Mavic Mini, vrátane kreatívnej súpravy pre domácich majstrov a 360° ochrany vrtúľ pre zvýšenie bezpečnosti.

Prenosné a bezpečné

Mavic Mini je najmenší a najľahší DJI dron, aký bol kedy vyrobený, a je dokonalým kreatívnym nástrojom pre každodenné životné dobrodružstvá, či už chcete vidieť svoj každodenný svet z novej perspektívy, alebo zachytávať neuveriteľné pohľady na svoju dovolenku s priateľmi a rodinou. Mavic Mini obsahuje renomovanú bezpečnostnú technológiu spoločnosti DJI vrátane geofencingu, ktorá pomáha pilotom dronom vyhnuť sa oblastiam, kde je lietanie zakázané; Vzdialenú identifikáciu AeroScope na ochranu citlivých oblastí; vstavané výškové limity; a automatický návrat na miesto vzletu v prípade, ak dron stratí spojenie s ovládačom alebo dosiahne kriticky nízku úroveň nabitia batérie.

Mavic Mini je prvý DJI dron s hmotnosťou nižšou ako 250 gramov, ktorú leteckí regulátori na celom svete považujú za najbezpečnejšiu kategóriu dronov. V mnohých krajinách sa bezpilotné lietadlá s hmotnosťou nižšou ako 250 gramov považujú za dostatočne bezpečné, aby sa dali použiť novými a zaujímavými spôsobmi. Používatelia by sa však mali oboznámiť so zákonmi a predpismi týkajúcimi sa dronov v ich krajine, aby sa dozvedeli viac o tom, čo môžu s Mavic Mini robiť a čo nie.

Optimálny letový zážitok

Mavic Mini, ktorý bol vytvorený ako dron pre všetkých, dokonca aj pre nových používateľov, ktorí s dronom ešte skúsenosti nemajú, je jednoducho ovládateľný a letí pomocou špeciálneho diaľkového ovládača. Ultraľahký dizajn a vysokokvalitné motory poskytujú Mavic Mini až 30 minút času letu. Prenos signálu cez Wi-Fi [1] poskytuje stabilné ovládanie a živé prenos videa z kamery dronu do ovládača v HD rozlíšení pre jasný a spoľahlivý zážitok z lietania. GPS prijímač a vizuálne pozičné senzory smerujúce nadol sledujú úroveň terenú pod Mavic Mini, umožňujúc presné vznášanie sa, stabilné lietanie a presné pristátie v interiéri aj vonku.

Jednoduchý kvalitný obsah

Mavic Mini ponúka pilotom schopnosť snímať vysokokvalitné zábery vrátane videa s rozlíšením 2,7 K pri rýchlosti 30 snímok za sekundu, 1080p pri rýchlosti 60 snímok za sekundu alebo fotografie s rozlíšením 12 megapixelov pomocou 1/2.3 palcového senzora.Trojosová stabilizácia kamery eleminuje otrasy a zaisťuje hladké a plynulé video.

Pokročilé funkcie vytvorené na inšpirovanie

Nová aplikácia DJI Fly zjednodušuje zážitok z lietania a zachytávania obsahu, aby mohli piloti všetkých úrovní Mavic Minivyužiť čo najlepšie. Zahrnuté sú aj špeciálne príručky, ktoré majú pomôcť novým pilotom dozvedieť sa viac o lietaní a prednastavené editačné šablóny dodávajú záznamom novú úroveň kreativity.

Noví piloti si môžu zvoliť, či budú lietať v pozičnom (P) režime pre základnú prevádzku, skúsenejší piloti si môžu odomknúť viac schopností v režime Sport (S) a tvorcovia obsahu si môžu zvoliť režim CineSmooth (C), aby sa predĺžil čas brzdenia pre plynulejšie snímanie a viac filmové zábery. Piloti si môžu tiež vybrať z niekoľkých predprogramovaných letových manévrov známych ako QuickShots. Stačí klepnúť na požadovaný režim a Mavic Mini automaticky vytvorí ohromujúci filmový obsah:

 • Rocket – Mavic Mini letí priamo do vzduchu s kamerou smerujúcou nadol po snímanom objekte. Nastavte si výškový od 12 do 36 metrov.
 • Circle – Mavic Mini bude krúžiť okolo vášho objektu v konštantnej výške a vzdialenosti.
 • Dronie – Mavic Mini letí dozadu a nahor, pričom kamera sleduje váš objekt. Nastavte výškový limitod 12 do 36 metrov.
 • Helix – Mavic Mini letí nahor a preč, otáčajúc sa okolo vášho objektu. Nastavte si výškový limit od 12 do 36 metrov.

Buďte kreatívni s novým príslušenstvom

Vzrušujúce a jedinečné príslušenstvo umožňuje pilotom vyťažiť maximum z ich Mavic Mini. Zákazníci si môžu vybrať z nasledujúcich možností:

 • 360° ochrana vrtúľ: Poskytuje 360 ​° ochranu pre zvýšenie bezpečnosti.
 • Nabíjacia základňa: Nabíjajte a vystavujte Mavic Mini pomocou tejto jedinečnej osvetlenej stanice.
 • Držiak vrtúľ: Držiak vrtúľ zaisti, že vrtule budú pri prenášani Mavic Mini vždy na svojom mieste.
 • DIY Creative Kit: Prispôsobte si Mavic Mini pomocou vlastných nálepiek alebo nakreslite svoj vlastný dizajn.
 • Snap Adapter: K Mavic Mini pripojte hračkársku stavebnicu alebo mini LED displej, aby ste mohli písať vlastné správy.
 • Cestovná taška Mini: Prenášajte Mavic Mini všade so špeciálnou taškou, do ktorej dokonale padne Mavic Mini a ovládač.
 • Two Way Charging Hub: Nabite až tri batérie Mavic Mini alebo použite nabíjací hub ako powerbanku.

Cena a dostupnosť

Mavic Mini bude je v súčasnosti k dispozícii ako predobjednávka. Mavic Mini príde v dvoch variantoch – v štandardnej verzii, ktorá zahŕňa Mavic Mini, diaľkový ovládač, jednu batériu, ďalšie vrtule a všetky potrebné nástroje a káble za 399 EUR.

Alebo Mavic Mini Fly More Combo, ktorý obsahuje všetky komponenty zo štandardnej verzie s pridaním 360° ochrany vrtúľ, duálneho nabíjacieho hubu, celkom troch batérií, troch súprav vrtúľ a puzdra na prenášanie setu za 499 EUR. Mavic Mini sa začne oficiálne predávať 11. novembra.

DJI Care Refresh

Pre DJI Mavic Mini je rovnako k dispozícii rozšírená záruka DJI Care Refresh v cene 39 EUR. DJI Care Refresh ponúka komplexné pokrytie a až dve náhradné jednotky v prípade nehody dronu do jedného roka.

Recenzie

Prinášame pre vás aj niekoľko recenzií od youtuberov, ktorí už mali možnosť si tento dron otestovať.