Začiatkom júla sme po intenzívných prípravách spustili náš nový projekt – Academy by DroneRepublic.sk. Ako už názov napovedá, ide o akadémiu alebo inými slovami kurz UAV zameraný na teoretický aj praktický výcvik pilotov dronov. Po absolvovaní našej Academy budete plne pripravení na skúšky na Dopravnom úrade za účelom získania pilotného preukazu potrebného na vybavenie povolenia na letecké práce. Inými slovami, ak si chcete dronom zarábať legálne, je potrebné vlastniť obe vyššie spomenuté povolenia.

Naši odborní lektori vás počas štvordňového večerného školenia v Bratislave naučia všetko od leteckého práva cez postupy riadenia letovej prevádzky až po meteorológiu. Aj keď sa vám na prvý pohľad môžu tieto témy zdať ako zbytočné na pilotovanie dronu, aby ste zvládli preskúšanie na Dopravnom úrade, je potrebné sa naučiť základy z každej tejto oblasti. Každá táto oblasť sa totiž objaví v teste, ktorý musíte absolvovať. Podrobnejšie informácie o osnove nájdete na tejto stránke

Samotná cena kurzu začína na 249 €, pričom v tomto balíku Basic je zahrnuté teoretické školenie certifikovaným školiteľom, podklady na teoretickú skúšku na DÚ a podpora zo strany lektora a DroneRepublic.sk počas školenia. Všetky dostupné balíčky spolu s cenami nájdete na tejto stránke.

Ak by ste mali nejaké otázky, vždy nás môžete kontaktovať emailom na adrese obchod@dronerepublic.sk, na našom Facebooku či Instagrame alebo telefonicky na čísle +421 948 180 131.