Spoločnosť DJI v týchto dňoch uviedla prenosový systém DJI Digital First Person Viewing (FPV), pokročilý digitálny ekosystém, ktorý zahŕňa FPV okuliare, modul letovej jednotky FPV, diaľkový ovládač FPV a FPV kameru. Spoločne tento systém ponúka plynulé a čisté video vo vysokom rozlíšení, ultra-nízku latenciu a prenos na veľké vzdialenosti s technológiou na potlačenie rušenia. A to všetko pripravené na jednoduché používanie. Táto prelomová technológia prenosu je ďalším vývojovým krokom vpred oblasti pretekov dronov a otvára nový svet kreatívnych možností pre pilotov.

Optimálne letové vlastnosti

DJI FPV Air Unit modul využíva technológiu DJI HD Low Latency FPV Transmission (DJI HDL FPV Transmission), ktorá v sebe integruje mechanizmus obojsmernej dátovej komunikácie na zabezpečenie integrovanej kontroly nad celým systémom a stabilný, ​​plynulý prenos signálu.

DJI HDL FPV ponúka nízku odozvu na úrovni 28 milisekúnd, podobne ako vysoko výkonné analógové systémy. Systém FPV má maximálny dosah prenosu 4 km, zatiaľ čo technológia s potláčaním rušenia prenáša počas letu spoľahlivé video do okuliarov. Režim “Focus Mode” v prípade slabšieho signálu navyše koncentruje najvyšší bitrate do centra videa a poskytuje tak jasný obraz aj v náročnejších podmienkach.

Digitálny signál sa vyznačuje nielen nízkou latenciou, ale aj videom s rozlíšením 720p pri 120 snímkach za sekundu, čo umožňuje celkovo vylepšený letový zážitok, ideálny pre rýchle lietanie. Systém FPV môže pomocou micro SD karty zaznamenávať video na FPV kameru pripojenú k drone, ako aj do FPV okuliarov. Piloti môžu zachytiť videoobsah priamo na FPV kamere rýchlosťou 1080p pri 60 fps alebo 720p pri 120 fps, zatiaľ čo okuliare FPV môžu zaznamenať 720p pri 60 fps, ktoré je možné okamžite prehrať pre rýchlu kontrolu.

Lietajte so svojimi priateľmi, pretože prenosový systém DJI HDL FPV a letová jednotka DJI FPV sú vybavené ôsmimi frekvenčnými kanálmi 5,8 GHz, takže umožňuje lietať naraz až 8 dronom súčasne pod jedným systémom. Každý operátor má exkluzívny kanál, ktorý znižuje rušenie medzi kanálmi pre optimálny zážitok z pretekania. Piloti majú možnosť sledovať kameru ďalších pretekárov pripojených prostredníctvom režimu „Publikum“.

Integrovaná kontrola pre dokonalý závodný zážitok

Letová jednotka DJI FPV, kamera DJI FPV, okuliare DJI FPV a diaľkový ovládač DJI FPV efektívne spolupracujú, aby poskytovali integrované ovládanie pre dokonalý zážitok z pretekania. Citlivý a prispôsobiteľný diaľkový ovládač FPV používa softvér v uzavretej slučke 4-v-1, ktorý umožňuje používateľom upravovať parametre ostatných troch komponentov na diaľku. Užívatelia môžu meniť nastavenia na radiči a automaticky synchronizovať celý systém, čím sa znížia prevádzkové chyby.

Schopnosti dynamického lietania a filmovania

Kamera DJI FPV ponúka tri režimy fotoaparátu – závodný, štandardný a režim LED, ktorý používateľom umožňuje manévrovať okolo prekážok v rôznych scenároch. Režim Racing je ideálny pre väčšinu závodných situácií a poskytuje obrázky s vyššou mierou sýtosti na rozlíšenie jasne zafarbených objektov, ako sú rôzne prekážky. Štandardný režim je ideálny na zachytenie obsahu znížením straty farby a zachovaním pôvodných detailov. Režim LED umožňuje pretekárom ľahko ovládať svoje drony pri slabom osvetlení zvýšením sýtosti farieb a znížením obrazového šumu, aby piloti mohli efektívne sledovať polohu svojho dronu počas letu.

DJI FPV kamera ponúka okrem pretekania aj vynikajúce možnosti filmovania. 150° ultraširokouhlý objektív vytvára dramatickú a jedinečnú perspektívu, zatiaľ čo zábery v rozlíšení 1080p alebo 720p sa dajú ľahko integrovať do videa zaznamenaného inými kamerovými zariadeniami.

Cena a dostupnosť

Systém DJI FPV je k dispozícii v dvoch verziách: FPV Fly More Combo (Mode 1) za 999 EUR, FPV Fly More Combo (Mode 2) za 999 EUR a FPV Experience Combo za 879 EUR. FPV Fly More Combo obsahuje FPV okuliare, letovú jednotku Air Unit, FPV kameru, diaľkový ovládač spolu so všetkými potrebnými drôtmi a anténami, zatiaľ čo FPV Experience Combo obsahuje FPV okuliare, 2 FPV kamery a letové jednotky Air Unit spolu so všetkými potrebnými drôtmi a anténami.

Jednotlivé komponenty je možné zakúpiť aj samostnatne. Celú ponuku produktov nájdete na tejto špeciálnej stránke v DroneRepublic.sk.