Spoločnosť DJI v stredu uviedla novú akčnú kameru Osmo Action, ktorá je priamym vyzývateľom pre aktuálneho lídra v tomto segmente, firmu GoPro a jej vlajkovú kameru HERO7 Black. Novinka od DJI nás zaujala viacerými vychytávkami a najmä skvelou cenou. Čo teda prináša?

Dva displeje aj pokročilá stabilizáciu

Zrejme najväčšou devízou novej kamerky od DJI, ktorá ju bude odlišovať od konkurencie je použitie dvoch farebných displejov vpredu a vzadu. Práve nemožnosť vidieť sa a správne si upraviť záber pri robení selfie môže byť pre množtvo používateľov akčných kamier a najmä začiatočníkov frustrujúce. Nehovoriac o následnom mazaní zlých fotiek. Za túto vec musíme DJI hneď v úvode pochváliť.

Kamerka po vzore GoPro HERO7 Black ponúkne 1/2.3-palcový senzor schopný zachytávať 12-megapixelové fotografie a 4K video až do 60 fps pri 100 Mbps. DJI prichádza tiež s vlastnou elektronickou stabilizáciou obrazu RockSteady (GoPro nazýva svoju stabilizáciu HyperSmoth), ktorá docieli stabilný obraz pri akčných scénach aj bez mechanickej stabilizácie. Technológia RockSteady funguje aj pri 4K a 60 fps.

DJI Osmo Action je vybavená možnosťou zaznamenávať HDR video pri 4K a 30 fps a vie zachytiť vyšší dynamický rozsah scénky pre krajšie video a lepšie detaily, najmä v zložitých svetelných podmienkách. Podľa špecifikácie DJI ale pri HDR videu nefunguje stabilizácia RockSteady.

Vymeniteľná batéria aj dobrá výdrž

Sme radi, že DJI do akčnej kamerky nezvolilo integrovanú batériu ako v prípade Osmo Pocket. Vymeniteľná batéria má kapacitu 1300 mAh, čo je o niečo viac ako GoPro HERO7 Black (1220 mAh). Podľa DJI vydrží kamera na jedno nabitie 93 minút pri 4K / 30 fps so zapnutou funkciou RockSteady a 135 minút pri 1080p / 30 fps bez zapnutej stabilizácie obrazu. Pre porovnanie, GoPro udáva, že výdrž plne nabitej batérie je pri 4K / 60 fps 50 až 55 minút a pri 1080p / 60 fps približne 85 až 90 minút.

Duálne mikrofóny umožňujú využívať hlasové ovládanie Osmo Action a reproduktor zaisťuje vynikajúcu kvalitu prehrávania. Zaujímavosťou je tiež to, že kamerka beží na vlastnom operačnom systéme Action OS.

Aj s DJI Care Refresh

Čo nás skutočne potešilo je, že DJI ku kamere umožňuje zakúpenie služby DJI Care Refresh za 39 €. Služba alebo inými slovami “poistka” umožňuje výmenu kamery za malý poplatok (29 € v prípade prvej výmeny a 39 € v prípade druhej výmeny) v prípade jej poškodenia pri používaní (rozbitie, utopenie a podobne). GoPro má tiež podobnú službu, avšak tá v Európe dostupná nie je.

Hlavné funkcie v skratke
  • 4K HDR video (60 fps a 100 Mbps)
  • Stabilizáciu obrazu RockSteady
  • Displej vpredu aj vzadu
  • Vodotesnosť do 11 m 
  • Slowmotion video Full HD video pri 240 fps
  • Výdrž baterky až do 135 minút
  • Mobilná aplikácia DJI Mimo
  • Možnosť dokúpenia služby DJI Care Refresh
Cena a dostupnosť

Kamera DJI Osmo Action sa na Slovensku bude predávať za odporúčanu cenu 379 € s DPH. Prvé kúsky už smerujú na náš trh, takže dostupnosť očakávame už v priebehu najbližších dní. Treba sa ale pripraviť na to, že dopyt bude prevyšovať ponuku a najlepšie je si tak ako aj pri minulých spusteniach predajov iných DJI výrobkov urobiť predobjednávku cez tento odkaz v našom eshope DroneRepublic.sk.

Prvé recenzie

Kameru ešte pred jej uvedením na trh dostali už tradične vybraní YouTuberi, ktorí tak mali čas a mohli si pripraviť jej recenzie. Nižšie vám pridávame výber tých najlepších, ktoré už medzičasom boli zverejnené.