GoPro končí s výrobou dronov Karma a postupne opustí tento biznis

GoPro končí s výrobou dronov Karma a postupne opustí tento biznis

Spoločnosť GoPro popri svojich finančných výsledkoch oznámila aj zaujímavú informáciu týkajúcu sa jej dronov Karma a samotnej budúcnosti firmy. Ukázalo sa, že aj keď bola Karma v roku 2017 druhým najpredávanejším dronom (môžete si tipnúť, kto bol na prvom mieste) vo svojej cenovej kategórii, samotný výrobok čelil viacerým výzvam na mimoriadne konkurenčnom leteckom trhu.

RIP Karma

GoPro sa tak rozhodlo dopredať aktuálne zásoby Karmy a následne sa s týmto produktom kompletne stiahne z trhu. Samozrejme, firma bude aj naďalej poskytovať služby a podporu všetkým zákazníkom, ktorí Karmu vlastnia, len už nebude predávať nové zariadenia. Zrejme v nadväznosti na to GoPro prepustí aj ďalších viac ako 250 zamestnancov, vďaka čomu by mohla tento rok zlepšiť svoje finančné výsledky. V médiach sa tiež objavila správa, že ak by sa našiel vhodný kupec, spoločnosť GoPro by mohlo dokonca prejsť pod nového majiteľa.

Nás to, pochopiteľne, mrzí. Aj keď mala Karma svoje neduhy, stále ide vďaka implementácii stabilizátora Karma Grip do dronu o zaujímavé a jedinečné riešenie 2v1. Ak práve nepoužívate dron, môžete so stabilizátorom a kamerou HERO5/HERO6 natáčať na zemi, čo napríklad konkurenčné a prakticky jednoúčelový drony DJI neponúkajú. Samotný Karma Grip je pritom určite najlepší stabilizátor pre akčné kamery, ktorý sme mali možnosť doteraz vyskúšať. Nevýhodou Karmy je však menej pokročilých a inteligentných funkcií v porovnaní napríklad s konkurentom DJI Mavic Pro a tiež pomerne veľká veľkosť.

via GIPHY