Na internete sa objavili uniknuté fotografie novej kamery od GoPro. Spoločnosť vydáva nové kamerky každý rok a inak tomu nebude ani teraz. Po “osmičke”, ktorá bola predstavená 1. 10. 2019 sa v najbližších týždňoch očakáva jej nástupca v podobe HERO9 Black. Práve najnovšie úniky ukazujú, čo môžeme od nového modelu očakávať.

Predný displej pre vzore DJI Osmo Action

Dalo sa očakávať, že GoPro v nejakej forme zareaguje na akčnú kameru od konkurenčnej firmy DJI. HERO9 Black by mala po vzore DJI Osmo Action ponúknuť predný farebný displej. Ten by mal na základe fotiek zobrazovať obraz toho, čo kamera práve nahráva, čas nahrávania, stav pamäte na SD karte a tiež stav batérie. Otázne ostáva, či bude dotykový a bude sa cez neho dať niečo nastaviť alebo pôjde len o zobrazovacie zariadenie.

Okrem predného displeja ale bude kamera po konštrukčnej stránke pravdepodobne rovnaká ako HERO8 Black, vrátane vyklápacích nožičiek zo spodnej strany. Zmenou by však mal prejsť objektív kamery, ktorý by mohol byť na základe fotiek opäť vymeniteľný. Na HERO8 Black je objektív pevne pripevnený na telo kamery, čo znemožňuje jeho jednoduchú výmenu v prípade poškodenia ako na starších modeloch HERO7 či HERO6 Black.

Vyzerá to tiež tak, že USB-C konektor na nabíjanie alebo slot na pamäťovú kartu bude presunutý pod tlačidlo na zapínanie kamery, čo môže byť z praktického hľadiska dobré riešenie.

Podpora pre 5K rozlíšenie?

Podľa webu WinFuture, ktorý zverejnil fotky a podrobnejšie informácie k novej kamere bude mať model HERO9 Black neskôr podporu aj pre 5K rozlíšenie, pravdepodobne formou softvérovej aktualizácie. Či to tak naozaj bude sa dozvieme pravdepodobne až po oficiálnom predstavení modelu, ktoré by malo prebehnúť niekedy na jeseň.

Categories: Novinky