GoPro Karma, prvý dron od popredného výrobcu akčných kamier sa po 3 mesiacoch neplánovanej prestávky vracia späť na trh. Podľa tlačovej správy bol vyriešený problém s upevnením batérie, ktorý spôsoboval v niektorých prípadoch náhodne odpojenie od napájania, čo malo za následok stratu kontroly nad dronom a jeho následný pád. Spoločnosť bola potom len niekoľko týždňov po spustení predaja nútená Karmu stiahnuť z trhu a opraviť túto vážnu závadu. To firme spôsobilo nemalé problémy, čo malo za následok výrazný prepad akcií a následne prepúšťanie zamestnancov.

 

GoPro Karma

GoPro Karma

 

GoPro teraz tvrdí, že problém s upevnením batérie bol vyriešený a okrem toho je Karma rovnaká ako predtým. Nemenila sa dokonca ani pôvodná cena, ktorá ostala na úrovni 799 dolárov. V Európe bola cena stanovená na 869,99 EUR za základný model bez kamery a 1199,99 EUR za model s kamerou HERO5 Black. Predpokladáme, že za túto cenu sa bude dron predávať aj na Slovensku.

Dostupnosť

Karma je teda oddnes dostupná v USA prostredníctvom oficiálnej stránky Gopro.com a tiež cez vybraných predajcov ako Best Buy alebo Amazon. Dostupnosť v Európe je zatiaľ otázna. GoPro sľubuje, že predaj na medzinárodných trhoch bude spustený na jar. Situáciu budeme naďalej sledovať, no vy si Karmu môžete už teraz medzi prvými nezáväzne objednať aj cez náš eshop.