Spoločnosť DJI, líder v oblasti civilných dronov, predstavila na veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA 2017 v Berlíne vylepšené modely svojich dronov Mavic Pro a Phantom 4 Pro, ktorému dala prívlastok Obsidian.

DJI Mavic Pro Platinum

Nový model Mavica, ktorý je ideálny pre cestovateľov, amatérskych fotografov a športových nadšencov, prináša všetko známe zo staršej verzie dronu. Vylepšenia sa dočkala batéria, ktorá podľa DJI vydrží po novom až 30 minút (to je o 3 minúty viac ako v predošlom Mavicu). Spoločnosť to dosiahla vďaka novým elektronickým regulátorom otáčok (ESC) a novému dizajnu vrtúľ, ktoré sú kompatibilné aj s predošlým modelom. Zároveň sa jej vďaka týmto úpravám podarilo znížiť hlučnosť dronu o 60 % (4 dB na jeden meter).

Nový Mavic Pro Platinum bude k dispozícii v priebehu septembra za 1 299 EUR za základné balenie. 1 599 EUR bude stáť balenie Fly More Combo. V porovnaní s Mavic Pro si tak musíte priplatiť 100 EUR navyše. Predobjednávky si môžete vytvoriť už aj cez náš obchod:

DJI Mavic Pro Platinum (1 299 EUR)

DJI Mavic Pro Platinum Fly More Combo (1 599 EUR)

DJI Phantom 4 Pro Obsidian

Dron pre profesionálnych filmárov s vysokokvalitnou 4K kamerou prichádza v novom matno šedom farebnom prevedení „Obsidian“. Novinkou je tiež pokovovaný gimbal vyrobený z horčíka s náterom odpudzujúcim odtlačky prstov. V rovnakej farbe je tiež dostupný aj pribalený ovládač (či už verzia s displejom alebo bez)

DJI Phantom 4 Pro Obsidian bude dostupný rovnako v priebehu septembra za nezmenenú cenu 1 699 EUR a 1 999 EUR za model s ovládačom s displejom. Predobjednávky si môžete vytvoriť už aj cez náš obchod:

DJI Phantom 4 Pro Obsidian – Klasický ovládač (1 699 EUR)

DJI Phantom 4 Pro+ Obsidian – Ovládač s displejom (1 999 EUR)

Režim Sphere pre Spark

Model DJI Spark spoločnosť čoskoro obohatí o funkciu Sphere, ktorá bude schopná zachytiť takéto panoramatické zábery s efektom rybieho oka.

Tento obrázok potom môžete priamo zdieľať na sociálne siete, ktoré takýto formát obrázkov už podporujú. Nová funkcia bude čoskoro pridaná do aplikácie DJI GO 4 spolu s vydaním nového firmvéru pre Spark.