Spoločnosť DJI po dlhej odmlke vracia späť do predaja legendárny dron Phantom 4 Pro V2.0. Dron nebol dostupný približne od mája 2019, kedy bola jeho výroba zastavená. O obnovení produkcie sa pritom špekulovalo už dlhšie a správy o opätovnej dostupnosti tohto modelu v týchto dňoch potvrdila samotná spoločnosť.

Aké výhody má Phantom 4 Pro v porovnaní s Mavic 2 Pro?

Model DJI Mavic 2 Pro si v poslednej dobe získal mnohých fanúšikov. Je to najmä pre jeho skladnosť a technické vymoženosti, najmä špičkovú kameru Hasselblad a výbornú výdrž na jedno nabitie či prenos signálu cez OcuSync 2.0. Podľa mnohých profesionálnych pilotov ale kamera tohto modelu nedosahuje kvalít kamery vo Phantom 4 Pro. Obrovskou výhodou Phantomu je tiež schopnosť natáčať 4K video pri 60 fps. Ide v podstate a jediný model od DJI v tejto triede, ktorý touto možnosťou disponuje.

Obľúbený je tiež medzi používateľmi z prostredia geodetov, nakoľko vďaka mechanickej uzávierke a výbornej stabilite aj počas silnejšieho vetra dokáže veľmi rýchlo snímkovať vybranú oblasť.

Tak či onak, sme veľmi radi, že DJI napokon obnovilo produkciu tohto modelu, ktorý patrí medzi naše obľúbené drony vôbec. Dron si teraz môžete predobjednať v našom eshop DroneRepublic.sk. Dostupnosť modelu by mala byť do približne 2 týždňov.

Aktuálne sú zo série Phantom 4 k dispozícií tieto modely:

Phantom 4 Pro V2.0 – Dron navrhnutý najmä na filmovanie, prípadne na vytváranie fotogrametrických podkladov.

P4 Multispectral – Dron navrhnutý na meranie zdravotného stavu plodín, od jednotlivých rastlín po celé polia, ako aj od burín, hmyzu a rôznych pôdnych podmienok.

Phantom 4 RTK – Profesionálny nástroj pre vytváranie orto fotogrametrických podkladov vybavený technológiou RTK.

Categories: Novinky