Spoločnosť DJI predstavila nové skutočne ultrakompaktné zariadenie vo svojom portfóliu. Osmo Pocket je malý a kompaktný stabilizátor osadený 4K kamerou. Zariadenie nanovo definuje ponuku kamier v kategórii zariadení Osmo a ponúka 1/2.3 palcový senzor schopný vďaka zabudovanej mechanickej stabilizácii kamery nahrávať video v rozlíšení až 4K až pri 60 fps (snímky za sekundu) pri 100 Mbps dátovom toku a zachytávať 12 MPx fotografie. Zariadenie má dvojicu mikrofónov a pokročilý systém na redukovanie šumu pre zachytenie čistého audia. Čo sa týka výdrže batérie, zariadenie vydrží na jedno nabitie 2 hodiny nahrávania v 4K (30 fps). Podrobnejšie technické špecifikácie nájdete tu.

Najde však len o typickú kameru na stabilizátore. Osmo Pocket ponúkne množstvo pokročilých funkcií známych najmä z dronov od DJI. Spomenieme napríklad ActiveTrack na automatické sledovanie objektov či FaceTrack, čo je vlastne pokročilejšia forma ActiveTrack. V tomto režime zariadenie automaticky rozpozná ľudskú tvár a bude ju sledovať. Samozrejmosťou sú tiež časozberné videá či panorámy. Zaujímavosťou je FPV mód, v ktorom sa kamera natáča aj do strán presne podľa toho, ako sa pohybujete vy a nezamkne si pozíciu zarovnanú s horizontom, ak to robí väčšina stabilizátorov.

Vďaka univerzálnemu portu v spodnej časti pod zabudovaným dotykovým displejom si k Osmo Pocket viete pripojiť vaše mobilné zariadenie cez Lightning alebo USB-C konektor. Po spustení aplikácie DJI Mimo môžete na displeji sledovať živý obraz zo zariadenia a nastavovať jednotlivé funkcie. K dispozícii potom bude aj takzvaný Pro mód, v ktorom si môžete nastaviť pokročilejšie video nastavenia ako ISO a podobne.

DJI tiež myslelo aj na dodatkové príslušenstvo a predstavilo napríklad Wi-Fi modul na bezdrôtové ovládania Osmo Pocket, držiak kompatibilný s akčnými kamerami, ovládač na ovládanie pohybu kamery. ND filtre, predlžovaciu tyč či vodeodolný obal. Keďže Osmo Mobile je svojím spôsobom cielené aj na vlogerov, nechýba samozrejme aj adaptér na pripojenie externých mikrofónov.

Cena a dostupnosť

DJI Osmo Pocket sa bude na Slovensku predávať u autorizovaných predajcov DJI za cenu 349 € s DPH. Momentálne prijímame na tento produkt predobjednávky, pričom štart predaja sa očakáva 15. decembra 2018. Stabilizátory sú už dostupné v dostatočných skladových zásobách u nášho dodávateľa a čaká sa len na uvedenie aplikácie DJI Mimo do App Store. Ak si teda jedno Osmo chcete uchmatnúť pod vianočný stromček, odporúčame vytvoriť predobjednávku čo najskôr.

Produkt si môžete objednať na tomto odkaze v obchode DroneRepublic.sk.

Zdroj: Stablecam

Skladové zásoby DJI Osmo Pocket čakajú na svojich majiteľov.

Recenzie

Nižšie nájdete podľa nášho názoru najlepšie doterajšie recenzie na toto zariadenie.