Požiar slávnej katedrály Notre-Dame v Paríži nám ukázal aj skutočne efektívne a prínosné využitie dronov pri identifikovaní a hasení požiaru. Francúzski hašici podľa The Verge použili drony DJI Mavic Pro a DJI Matrice 210 za účelom zistenia lepšej situácie o požiari a následne efektívnejšie hasenie a koordináciu hasičov pri zásahu na tejto ikonickej stavbe.

Hovorca hasičského zboru Gabriel Plus povedal miestnym médiám, že drony boli nápomocne pri záchrane štruktúry katedrály. „Drony nám umožnili správne využiť to, čo sme mali k dispozícii,“ povedal Plus. Podľa dostupných informácii hasiči však nepoužívali termokamery, ale len štandardné kamery dronov, ktoré im zapožičali z iného štátneho útvaru, nakoľko hasiči v Paríži nedisponujú žiadnymi dronmi. Po tejto skúsenosti si však možno v budúcnosti už nejaké zabezpečia.

Pri požiari asistovala aj samotná spoločnosť DJI, ktorá záchranným zložkám odomkla bezpečnostné zóny, v ktorých sa bežne lietať nemôže.

Tak či onak, aj toto je skvelá ukážka toho, ako môžu ľahké a prenosné drony pomôcť pri ochrane majetku alebo pri koordinácii záchranných zložiek, kedy je dôležitá každá minúta.